Hydromasážní vana pro nejlepší relaxaci
Kvůli odpočinku po náročném dni ve vaně plné bublinek už nemusíte navštěvovat drahá zařízení. Hydromasážní vanu totiž můžete mít ve své koupelně a blahodárně působícím vodním vírům se tak oddáte v soukromí a klidu domova. Pozitivní účinky takové relaxace na náš tělesný i duševní stav jsou prokázané.
Hydromasážní vana se stále častěji stává součástí koupelen. Ideální tvar a rozměr najdete do malých panelákových i těch velkých, v nichž není potřeba ohlížet se na prostorovou náročnost. Blahodárné bublinky pak můžete doplnit třeba i o barevná světla pro chromotorapii či využít možnosti použití vonných olejů.
K čemu je hydromasážní vana dobrá
Možná se budete divit, ale hydromasážní vana má mnohem více účinků, než je navození příjemného pocitu. Ponoření do vody plné bublinek bude působit jako podpora imunitního systému nebo se zlepší dodávka kyslíku k orgánům. Je také skvělým pomocníkem pro ty, kdo trpí bolestmi kloubů – díky cirkulaci vody se organismus prohřívá a dochází k uvolnění svalstva. Zároveň má pozitivní vliv na krevní oběh, a proto se po takové lázni budete cítit jako znovuzrození.
Druhy masáží
- perličková koupel (airpool): při této volbě budou kolem vašeho těla proudit tisíce bublinek, které vzniknou vháněním předehřátého vzduchu. Vychází z trysek na dně vany a kromě skvělého uvolnění prospějí kloubům. Při výběru vany dbejte na to, aby existovala možnost předehřátí vzduchu – výsledný zážitek je pak mnohonásobně příjemnější.
- hydromasáž: jedná se o tolik populární whirpool, který si můžete dopřát ve vlastní koupelně. Tělo je masírováno proudem vody, jež vychází ze stěn. Můžete si nastavit intenzitu i směr proudu. Při výběru se zajímejte o výkon čerpadla, aby masáž nebyla nakonec jen šimráním. Taková masáž je maximální relaxací.
Součásti hydromasážních van
Pod vanou nebo kolem ní jsou vedeny hadicové rozvody, které pak do trysek přivádí vzduch. Hlavní součástí je ale čerpadlo a vzduchový kompresor, od něhož se odvíjí celý výkon. Nechybí ani senzor výšky hladiny vody a elektronické ovladače. Vany nejsou nijak náročné na prostor, a tak se dají umístit i do panelákových koupelen.
Ani údržba hydromasážní vany není nijak náročná, ovšem záleží na tom, jak ji používáte. Časem dochází k zanášení trysek, což urychlí například používání tuhého mýdla. Zpravidla ale stačí, aby byla vždy po koupeli opláchnuta a cca jednou za tři měsíce řádně vyčištěna včetně trysek s použitím dezinfekce.
Na závěr chybí už jen doplnit cenu. Základní typy snadno seženete už kolem deseti tisíc korun, vybavenější a značkové pak vyjdou dráž a cena se pohybuje nad sumou dvaceti tisíc.
Diskuse k článku