Keramická dlažba do garáže: výhody a nevýhody
Představili jsme celou řadu materiálů, které můžete použít při realizaci nové podlahy v garáží. Na závěr jsme si nechali tradiční stavební materiál, který se používá od nepaměti – keramickou dlažbu. Hodí se pro realizaci podlah, které budou denně zatěžovány? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Na to se zaměříme na následujících odstavcích.
(Přečtěte si první část článku - “Podlahy do garáže – srovnání různých druhů materiálu”)
Keramická dlažba musí být zátěžová
Pokud se rozhodnete pro pokládku keramické dlažby do své garáží, musíte vybrat kvalitní venkovní zátěžovou. Nejlevnější keramické dlažby se pro použití do garáží rozhodně nehodí, protože nejsou stavěné na větší zatížení a na střídání teplot. Při správném výběru vám keramické dlažby v garáži dobře poslouží. Hezky vypadají, při tloušťce kolem 2 cm jsou odolné a snesou i větší zatížení.
Pokládka dlažby je ale pracná a časově náročná, plochy k pokrytí navíc bývají vcelku rozsáhlé. Problematické může být i čištění spár. Na druhé straně jsou odolné a případné nečistoty odstraníte během chvilky. Je tak na vás, dáte-li přednost právě vkusných keramickým dlaždicím, nebo se rozhodnete pro jiné typy materiálu.
Použijte protiskluzovou dlažbu
Pokud se rozhodnete po pokládku keramické dlažby, vybírejte typy s protiskluzovou úpravou. Na klasickým dlaždicích totiž snadno uklouznete, zejména v případě, jsou-li mokré. A podlaha v garáži bývá mokrá celkem často. Venkovní protiskluzové dlažby mají drsnější strukturu, a tak příliš nekloužou.
Věříme, že vám náš přehled podlahových krytin pro garáže pomohl a vyberte si takový materiál, který bude odpovídat vašim požadavkům. Rozhodující je vždy cena, odolnost, udržovatelnost i životnost. Podle těchto kritérií dlažbu vybírejte.
Diskuse k článku