6 výhod bioklimatické pergoly
Klasické přístřešky, které se instalují nad prostor terasy, ochrání uživatele před slunečním zářením i deštěm. Často je však žádoucí i na terasu…
Navazujeme na pokračování předešlého článku, ve kterém jsme si blíže představili charakteristiku moderních bioklimatických pergol. Seznamte se s jejich 6 hlavními výhodami, díky kterým stojí za to o jejich pořízení začít uvažovat. Vaše terasa bude nejen hezká na pohled, ale také pohodlná, funkční a využitelná po velkou část roku.
DÁLE NA TÉMA: CO JE TO BIOKLIMATICKÁ PERGOLA
1. Snadný přístup slunečních paprsků na terasu
Klasické přístřešky, které se instalují nad prostor terasy, ochrání uživatele před slunečním zářením i deštěm. Často je však žádoucí i na terasu vpustit nějaké to sluníčko, které vás ohřeje během chladnějších dnů a prosvětlí krytý prostor. Protože jsou bioklimatické pergoly vybavené systémem naklápěcích lamel, jednoduše je nastavíte tak, aby nebránily v průchodu slunečních paprsků. Na terase s pergolou se tak můžete třeba i opalovat, stejně tak můžete pod pergolu umístit vířivku nebo malý bazén.
2. Bioklimatická pergola prodlouží dobu využitelnosti
Majitelé bioklimatických pergol mohou venkovní posezení využívat po velkou část roku. Na rozdíl od oteřených pergol totiž budou chránění nejen před deštěm, ale také sněhem. Do prostoru posezení krytého bioklimatickou pergolou navíc můžete nainstalovat i různé typy venkovního vytápění, díky kterému budete moci pergolu využívat celoročně.
3. Údržba pergoly je jednoduchá a rychlá
Na rozdíl od klasických dřevěných pergol není potřeba bioklimatické typy brousit, lakovat ani natírat. Konstrukce se zhotovují z kvalitního lehkého hliníku opatřeného odolnou povrchovou úpravou (obvykle práškovým lakováním). Na začátku a konci sezóny tak stačí pergolu omýt proudem vody a zbavit viditelných nečistot. Pergola od spolehlivého výrobce vám vydrží mnoho let bez jakýchkoliv dalších nákladů na údržbu.
4. Ovládání lamel můžete připojit k systému SMART home
Většina typů bioklimatických pergol je vybavená motorickým pohonem, který zajišťuje plynulou a snadnou regulaci polohy lamel. Některé modely je navíc možné snadno připojit i do SMART home systému pro řízení inteligentní domácnosti. Stínění pergoly pak můžete ovládat jednoduše pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Některé typy pergol jsou navíc vybaveny i senzory deště a větru. Díky tomu se automaticky nastaví do optimální polohy podle aktuálního počasí, aniž byste museli polohu lamel manuálně měnit.
5. Nadčasový vzhled, který ladí k moderním stavbám
Bioklimatické pergoly se vyznačují jednoduchými liniemi a robustní čistou konstrukcí, která svým vzhledem skvěle sedí k moderním stavbám. Zatímco klasické dřevěné pergoly dobře pasují ke starším a rustikálně koncipovaným domům, ke skleněné architektuře či stavbám inspirovaným funkcionalismem sedí právě ty hliníkové.
6. Bioklimatické pergoly lze upravit na míru
Na trhu narazíte jak na sériově vyráběné pergoly standardních rozměrů, tak na atypické vyráběné na míru. Bioklimatická pergola na míru přesně zapadne do vašeho prostoru a efektivně zužitkuje každý centimetr místa. Pergoly lze připevnit i přímo k obvodovému zdivu a vnitřní prostor propojit s exteriérem. Bioklimatická pergola je tak oblíbeným řešením pro ty, kteří chtějí mít krytý prostor terasy, který navazuje vstupem přímo do prostoru kuchyně nebo jiného interiérového prostoru.
Bioklimatické pergoly představují budoucnost ve světe stínicí techniky a přístřešků rodinných domů. Trendy v této oblasti pro vás budeme sledovat i nadále. Zatím si přečtěte některý ze souvisejících článků:
- 8 inspirativních balkonů a teras, které vám vyrazí dech
- Postavte si krásnou dřevěnou venkovní terasu vlastními silami
- Terasy z dřevoplastu jsou stále oblíbenější
- Nepodceňujte výběr venkovní dlažby na terasu ani její realizaci
- Jak postavit dřevěnou pergolu svépomocí (+VIDEO)
- Dřevěné a hliníkové pergoly: výhody, nevýhody, srovnání
Diskuse k článku