Muzea a architektura - objevte to nejlepší z historie i současnosti
Muzea představují jedinečnou možnost, jak na vlastní oči spatřit něco, co už v běžném životě není možné vídat. Jsou tedy neopakovatelným návratem v čase do dob vašich babiček, či ještě daleko hlouběji do minulosti, třeba až do pravěku. Avšak ne všechna muzea jsou zaměřena výhradně na historické exponáty, do muzeí se totiž můžete též vypravit čerpat zajímavé a užitečné informace o věcech, s nimiž se lze, byť tedy již v menší míře, setkávat ještě i dnes.
Tyto informace bývají nezřídka kdy podávány interaktivní formou, tedy takovou formou, jež vás zaručeně zaujme. Zkrátka ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, tak muzea rozhodně nejsou nudnou záležitostí, ba naopak! V muzeu si tedy můžete užít i zábavu. Navíc jako bonus se můžete dozvědět něco o místní kultuře, jde tudíž o smysluplné trávení času. Přesvědčit se o tom můžete jet kupříkladu do Muzea Mladoboleslavska, kde na vás čeká zajímavé expozice Venkov v proměnách času či letecké muzeum.
Obdivujte šikovnost architektů a stavařů
Pokud vás muzea nelákají, tak dejte přednost obdivování krás architektury. S ní se totiž každý z nás dnes a denně potkává. Stačí projít pár okolních ulic a určitě narazíte na stavbu, jež vás zaujme svým architektonickým zpracováním. Avšak existují stavby, které jsou svou architekturou proslulé nejenom mezi odbornou, ale i širokou veřejností a které díky tomu ročně přilákají tisíce návštěvníků nejenom z ČR, ale i ze zahraničí.
Funkcionalismus: inspirace moderní architektury i bytového designu
Architektonické skvosty: Pardubické krematorium ve stylu art deco
Jako zářný příklady mohou posloužit kupříkladu Tančící dům v Praze či Mladoboleslavský hrad, v němž se nachází již zmíněné muzeum. Takže pokud vám nejsou cizí ani muzea, tak se klidně můžete vypravit do některého z muzeí, kde se věnují architektuře podrobněji. Zkrátka architektura starověkého Říma či gotická a renesanční architektura rozhodně stojí za prozkoumání - a díky muzeím za ní nemusíte ani jezdit za hranice ČR.
Diskuse k článku