[JAK UŠETŘIT] – 7. díl – Nábytek a vybavení
Rádi byste svůj dům či byt zvelebili a udělali si radost novým kusem nábytku, dekorace nebo jiného interiérového vybavení? Předposlední díl seriálu JAK UŠETŘIT je určený právě pro vás. Přinášíme vám pár tipů, jak ozvláštnit bydlení novým nábytkem a nevybavení a neutratit velké sumy.
Nakupujte z druhé ruky
Stačí se podívat na některý z inzertních portálů a v okamžiku uvidíte stovky až tisíce nabídek. Některé jsou výhodné, jiné méně, bezpochyby v nich ale najdete nějakou, která vás zaujme. Ať už hledáte originální doplněk do domácnosti, poličku, skříň, nebo třeba křeslo, na bazaru to najdete. Lidé totiž často obměňují své interiéry, případně se stěhují, a musí se zbavit stávajícího vybavení, které do nového prostoru zkrátka nepasuje. Za zlomek ceny tak pořídíte v podstatě zánovní kusy, které mohou udělat ještě hodně parády. Nakupování z druhé ruky je navíc ekologické, protože dává věcem druhý život.
Koupelnový nábytek pomáhá vytvořit útulné prostředí
Víte, jak se správně starat o koupelnový nábytek?
Pořízení nábytku s drobnými vadami se může vyplatit
Řada obchodů a řetězců zaměřených na prodej nábytku často nabízí poškozené či jinak nestandardní výrobky za zlomek ceny. Přitom je míra poškození často tak malá, že si jí na první pohled ani nevšimnete. V případech, kde je vada rozsáhlejšího charakteru, jsou výrobky často dostupné za pár korun. S trochou šikovnosti však zvládnete opravu často sami. Dřevěný nábytek můžete například přebrousit a znovu natřít, na skříních snadno vyměníte poškozené panty apod.
Pusťte se do vlastního tvoření
Mnoho kusů nábytku, dekorací a dalšího vybavení si můžete jednoduše vyrobit i svépomocí. Pokud jste šikovní a kreativní tvorba vás baví, pusťte se do práce! Co si můžete zhotovit vlastními silami? Možností je nespočet, od oblíbeného nábytku z palet přes mechové obrazy po praktické sítě proti hmyzu.
Renovujte a opravujte stávající vybavení
Pokud chcete proměnit vzhled stávajícího interiérového vybavení, nemusíte nutně pořizovat nový nábytek. Zkuste se pustit do renovace. Podívejte se, jestli se vám na půdě nepráší na nějakou starou skříň či komodu a vdechněte jí druhý život. Obvykle stačí dřevěný nábytek přebrousit, případně zatmelit praskliny a díry, opravit kování a znovu nalakovat.
Během pár hodin můžete snadno změnit i vzhled stávající kuchyně. Realizace nové kuchyně je nákladná, její renovaci ale zvládnete s investicí v řádu stokorun či statisíců. Opět stačí jen vyměnit poškozené či nefunkční panty a kování, nevzhledná dvířka přelakovat nebo přelepit tapetami a případně vyměnit starou pracovní desku za novou.
Předělání starého bytu či domu nemusí stát statisíce korun. Pracujte s tím co máte a podívejte se na nabídky bazarů. Pokud jste zruční a obejdete se bez práce profesionálního řemeslníka, ušetříte velké částky.
Přečtěte si i další články ze seriálu JAK UŠETŘIT:
Diskuse k článku