Návod na osazování oken v zimě
V předchozí části našeho tematického článku jsme rozebrali betonování, zdění i natírání během zimního období. Často se nás také ptáte, jestli je během zimy možné provádět osazování oken. Proto pro vás máme pár informací a tipů, souvisejících s touto oblastí.
(Přečtěte si i první část článku o provádění stavebních prací v zimě)
Osazení oken – použijte speciální PU pěnu
Pokud vám nic jiného nezbývá a musíte během zimního období provést osazení nebo výměnu oken, budete potřebovat speciální stavební chemii. Okna se osazují s využitím PU pěny. Na trhu jsou i moderní pěny, se kterými můžete pracovat až do teploty i -15 °C. Práce se zimní montážní pěnou má ale svá pravidla.
Zimní PU pěnu musíte mít v pokojové teplotě
Pokud vám tuba se zimní pěnou stála nějakou dobu venku, je třeba ji před samotným použitím přenést do místnosti s pokojovou teplotou a temperovat ji alespoň jednu hodinu, někdy i více. Před aplikací musíte dózu řádně protřepat a při aplikaci ji držte dnem vzhůru.
Osazení oken zabere víc času
Stačí použít kvalitní zimní pěnu a samotný proces osazení oken během zimy je totožný, jako při osazování během teplých měsíců. Jen je potřeba počítat s tím, že osazování vám zabere více času, tvrdnutí PU pěny může trvat i několik hodin.
Osazování oken během zimy není ve srovnání s betonováním nebo jinými stavebními pracemi zase až tak náročné. Nezapomeňte si přečíst i naše další články z rubriky Domácí dílna, ve kterých předáváme naše cenné rady a zkušenosti:
Diskuse k článku