Jaké jsou masážní vany do koupelny?
Moderní trendy představují koupelnu jako místnost, která musí být nejen praktická, ale také příjemná a útulná. Pokud je to možné, jsou součástí jejího vybavení i prostředky, které z ní utváří malé domácí relaxační centrum. Vedle parních kabin či infrasaun to mohou být i masážní vany do koupelny, díky kterým si uvolňující masáž dopřejete klidně každý den.
Pro některé uživatele je vana v koupelně zbytečná, pro jiné nedosažitelná, protože nemají dostatek volného prostoru pro její umístění. Pokud patříte k těm, kteří si neumí představit, že by neměli možnost odpočívat ve vaně plné příjemně horké vody, pak jistě masážní vany do koupelny neunikly vaší pozornosti.
Masážní vany do koupelny různých tvarů i materiálů
Vany do koupelny, od kterých jejich majitelé očekávají možnost oddávat se relaxaci při masáži, se vyrábějí různých tvarů – rohové, klasické obdélníkové, malé i velké či atypické, výjimkou nejsou ani varianty, v nichž si masáž užijí dva lidé zároveň. Masážní vany do koupelny mohou být také vyhotoveny z různých materiálů – akrylátu, smaltu, laminátu nebo méně obvyklého umělého mramoru apod. Výrobci nabízejí již hotové vany se zabudovaným systémem, ale také možnost doplnit nově koupenou obyčejnou vanu o potřebné součástky, aby se z ní stala vana s požadovaným vybavením.
Co masážní vany do koupelny umí?
Když se řekne masážní vana, mnozí si neumí představit, co všechno je možné si v takové vaně dopřát. Vždy samozřejmě záleží od konkrétního vybavení a parametrů daného výrobku. Avšak základem bývá perličková koupel, u které lze dle druhu instalovaného systému korigovat intenzitu proudění vzduchu apod. Dále nechybí systém trysek, které proudy vody masírují různé oblasti na lidském těle. Některé vany obsahují jak perličkovou masáž, tak vodní (tryskovou), jiné nabízí vždy jen jeden z těchto systému. Někteří výrobci při vývoji těchto van spolupracují s lékaři a fyzioterapeuty, aby dané rozmístění trysek mělo smysl a bylo tělu opravdu prospěšné. Celý princip poskytování masáže ve vodě funguje na základě systému, který umožňuje čerpání vody z vany a následného využití pro práci trysek (často ve směsi se vzduchem). Pro perličkovou lázeň, kdy je uživatel masírován jemnými bublinkami, je pak součástí i jednotka přivádějící k příslušným vzduchovým tryskám vzduch.
Výběr masážní vany do koupelny
Jelikož je koupě takovéto vany poměrně nákladnou investicí, je třeba její výběr promyslet. Důležitým parametrem je potrubí, které se stará o provoz masážního systému. To musí být lehké, ale zároveň pevné, aby se tlakem a hmotností vody neprověsilo, a tím neuchovávalo vodu uvnitř. Je také možné pořídit takové, které obsahuje ventilátor, aby po využití vany nezůstávala v těchto prostorách nadbytečná vlhkost, tedy zázemí příhodné pro tvorbu plísní. Také dbejte na dispozice koupelny. Masážní vana potřebuje dostatek místa – na motor, na jeho odvětrávání, jak bude řešený přívod elektřiny atd. Důležitým aspektem je také použitý materiál a údržba. Nezapomeňte se také informovat na provozní parametry – zejména spotřebu.
Co se týče ceny, ty jednodušší typy začínají na cca 15 000 Kč, obsahují však jen základní možnosti hydromasáže. Kvalitnější vany do koupelny s masážním systémem (i kombinovaným) pak pořídíte od 30 000 Kč a výše. Luxusnější varianty se s cenou šplhají až ke 200 000 Kč. Masážní vany do koupelny jsou nákladnou investicí, která však může pomoci. Unavené svalstvo, klouby, bolesti hlavy, stres, to všechno lze pravidelnou masáží, například právě ve vaně, úspěšně řešit.
Diskuse k článku