Nafukovací vířivka se vejde téměř do každé zahrady a nejen tam
Pryč jsou doby, kdy byla vířivka symbolem naprostého luxusu a dostupná jen pro ty, co disponují dostatečným finančním obnosem. Dopřát si pobyt v příjemně bublající vodě může už téměř kdokoliv, kdo má na svém pozemku trochu volného místa. Díky nafukovacím typům vířivek nemusíte složitě upravovat terén, stačí jen najít rovný a pevný povrch, kde nebude hrozit poškození materiálu a konstrukce.
Vířivka je doporučována i lékaři jako pomocník na odbourání bolestí zad, svalů a kloubů. Vodní masáž je velice příjemná a navíc k ní není potřeba dalšího člověka, jako u klasické formy s pomocí rukou. Mimo to je samozřejmě vířivka zázemím pro blahodárnou relaxaci, která přijde vhod po dlouhém pracovním dni nebo vyčerpávající činnosti. Aby nafukovací vířivka sloužila tak, jak má, je příhodné věnovat pozornost nejen jejímu výběru, ale také správnému umístění.
Jak nafukovací vířivka funguje
Spousta lidí pochybuje o tom, že nafukovací vířivka nahradí komfort klasické varianty. Kvalitní typy ano. Jejich konstrukce je totiž vyztužená, a tak je svou pevností téměř k nerozeznání od běžných zabudovaných nebo volně stojících vířivek v podobě jednolitých nádob. Stavbou lze tedy nafukovací vířivku připodobnit běžnému nafukovacímu bazénu. Oproti němu však obsahuje sestavu trysek, z nichž proudí do vody vzduch, a tak se utváří bublinky, které se starají o masáž těla. O fungování tohoto systému se zasazuje většinou kartušová filtrace (Přečtěte si, jak kartušová filtrace funguje > ZDE), přes kterou je proháněna voda, kterou je v ní možné i ohřívat. Obvykle se teplota vody ve vířivce pohybuje okolo 40 °C.
Podle čeho nafukovací vířivku vybrat?
Při výběru nafukovací vířivky musíte dbát především na materiál, ze kterého je vyrobena. Nesmí být obyčejný, jaký znáte třeba z nafukovacích lehátek, ale takový, co se používá třeba při výrobě raftů. Musí snést zátěž a sám o sobě být pevný, aby ho nepropíchla spadlá větvička apod. Pokud má navíc plášť vyztužený laminátovou či dřevěnou konstrukcí, je to o to lépe, avšak konečná váha vířivky bude zase o něco těžší.
Nafukovací vířivka pro exteriér i interiér
I když je nafukovací vířivka primárně určená pro využití na zahradě či jiném venkovním prostoru, nic nebrání tomu, abyste si relaxaci v ní dopřávali i doma. Pokud máte dostatečný prostor a budete si dávat pozor, abyste vodu necákali všude kolem, pak si ji můžete nafouknout třeba i v obývacím pokoji. Vždy se však vyplatí vložit pod vířivku igelit či obdobný materiál, aby se voda nevsakovala do koberce nebo podlahy.
Ty nejlevnější nafukovací vířivky začínají s cenou již na cca 15 000 Kč. Za kvalitnější typy si však musíte připlatit, a to nejméně dvojnásobek zmíněné ceny. I tak se ale nafukovací vířivka nevyšplhá s cenou na stotisícové částky jako klasická varianta.
Diskuse k článku
Lenka H
Vlastík Prokop
Daniela