Předejděte bolestem hlavy a špatnému spánku správným větráním
Zvýšené množství oxidu uhličitého může navozovat ospalost a únavu. Když se jeho obsah zvyšuje, může docházet k bolestem hlavy, špatnému spánku či nevolnostem.
Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak významně ovlivňuje kvalita vnitřního prostředí v pokoji naše zdraví. Nízká kvalita se objevuje především v rekonstruovaných a nově zateplených budovách, kde byla vyměněna stará okna za nová, těsnější, čímž se zamezilo přirozenému větrání. Ovšem výměna vzduchu otevřeným oknem je neefektivní způsob větrání bez jakékoliv kontroly.
Věděli jste, že… jen dýcháním vyprodukuje jedna osoba 450 litrů CO2 za jeden den. Že dospělý člověk potřebuje v průměru 7 litrů čerstvého vzduchu každou minutu? To znamená denní potřebu 10 000 litrů za den. A že typická rodina vyprodukuje 10 litrů vlhkosti za jeden den?
Jako vhodné řešení se tak nabízí větrací jednotky, které zajistí dostatečnou výměnu vzduchu v interiéru bez zatěžování vnějšími vlivy (prach, pyl) a dokonce i bez výrazného zásahu uživatele do obytného prostoru.
Rekuperace na míru
Do panelových bytů či rekonstruovaných domů lze pořídit lokální větrací jednotky s rekuperací, které nepotřebují žádné potrubní rozvody. Instalují se přímo do obvodové zdi větrané místnosti. Vzduch současně odvádějí i přivádějí, přičemž díky zabudovanému výměníku jsou schopny předávat teplo zpět do interiéru. Účinnost rekuperace těchto zařízení se pohybuje v rozmezí 60 až 90 %. Zvolit můžete například lokální rekuperační jednotky od firmy KORADO z modelové řady KORASMART. Výměnné filtry použité ve větracích jednotkách zachycují prach a pyl, čímž snižují možnost vzniku alergií. Jednotky dále také redukují vlhkost a tím zamezují tvorbě plísní, která vzniká právě při nedostatečném větrání.
Lokální nástěnnou větrací jednotku s rekuperací KORASMART TUBE 2400E vybavenou dálkovým ovládáním je možné ovládat i přes aplikaci na tabletu nebo mobilním telefonu a může tak být součástí inteligentního řešení domácnosti.
Kvalita vnitřního prostředí významně ovlivňuje zdraví. Teplota a větrání je pro náš život v budovách ještě důležitější, než světelné nebo akustické mikroklima. Základem pro zdravé prostředí a regeneraci lidského organismu je proto dostatek čerstvého vzduchu a tepelná pohoda.
Diskuse k článku