Jak ušetřit za vodu? To fakt netušíme
Zachycení dešťové vody do jímky moc nefunguje
Pro shromažďování dešťové vody se v dnešní době používají obvykle plastové nádrže, které jsou na trhu dostupné v různé kvalitě a konstrukčním provedení. Nejodolnější jsou skořepinové retenční nádrže z polyetylenu, které dlouho vydrží a uchovají dešťovou vodu v dobré kvalitě. Při využití dešťové vody můžete jímku umístit.
Pokud se rozhodnete využívat dešťovou či odpadní vodu v domácnosti a na zahradě, jímka (retenční nádrž) a automatická domácí vodárna budou základními prvky systému, které musíte pořídit.
Pro shromažďování dešťové vody se v dnešní době používají obvykle plastové nádrže, které jsou na trhu dostupné v různé kvalitě a konstrukčním provedení. Nejodolnější jsou skořepinové retenční nádrže z polyetylenu, které dlouho vydrží a uchovají dešťovou vodu v dobré kvalitě. Při využití dešťové vody můžete jímku umístit buď nad povrch, nebo ji zakopete do země. Druhé řešení je mnohem praktičtější a estetičtější.
Dešťová voda skladovaná pod zemí vydrží delší dobu, protože je ochlazován a půdou a chráněna před slunečními paprsky. Naopak voda uložená na povrchu se musí zpracovat co nejdříve. Pokud budete dešťovou vodu využívat v domácnosti, neměla by její teplota překročit 16 °C. Při vyšších teplotách totiž dochází k nežádoucímu množení bakterií.
Diskuse k článku