Hliníkové dveře LOMAX AKTIV 77 – řešení vchodových dveří na celý život
Hliník obecně patří k nejodolnějším materiálům, které se využívají ve stavebnictví. Z jistého úhlu pohledu o něm lze hovořit jako o materiálu pro budoucnost, vydrží totiž dlouhá desetiletí. Tomuto trendu jde naproti i společnost LOMAX se svými hliníkovými dveřmi AKTIV 77.
Hliníkové dveře LOMAX AKTIV 77 se díky použitým materiálům skvěle hodí do velmi frekventovaných prostor jako vchody do panelových či bytových domů. „I při velkém zatížení lze hovořit o životnosti a maximální funkčnosti po dobu zhruba 50 let. Tu ovlivňuje také velmi snadná údržba – zatímco například plastové dveře je nutné zpravidla jednou do roka seřídit u hliníkových tato záležitost odpadá. Zjednodušeně se dá říct, že pokud si člověk jednou pořídí naše hliníkové dveře, zůstanou mu už napořád,“ sdělil marketingový manažer společnosti LOMAX Petr Přichystal.
Rozdíly z hlediska životnosti lze najít i při porovnání s dveřmi z masivu. Na rozdíl od nich není nutné hliníkovou variantu konzervovat speciálními a drahými přípravky. Nehrozí ani to, že by se s postupem času měnil jejich tvar jako u dřevěných vchodových dveří. Materiál v jejich případě varianty z masivu neustále pracuje, ve výsledku se tak mohou zhoršit jejich tepelně izolační vlastnosti. Velkou devizou hliníkových dveří je i jejich barevná stálost. Zatímco u plastových dveří se vlivem UV záření nenávratně mění jejich odstín a vchodové dveře ze dřeva je nutné znovu lakovat či natírat, u hliníkového řešení tyto starosti odpadávají.
Profily dveří jsou pro dosažení co nejlepších izolačních a pevnostních vlastností složeny ze dvou krajních dutých hliníkových profilů. Právě z hlediska tepelné izolace přitom dveře LOMAX AKTIV 77 vyloženě vynikají. Součinitel prostupu tepla u výplně dveří dosahuje hodnoty 0,65 W/m²K-1. Ještě zajímavější hodnoty pak lze pozorovat u prosklených variant. Ty totiž prakticky vyvracejí dlouholetou teorii, že prosklení znamená úniky tepla navíc. U hliníkových dveří LOMAX je ale instalován speciální zateplený profil s trojsklem o šířce 48 mm. V takovém případě má prosklení tepelnou prostupnost ještě menší, a to 0,5 W/m²K-1.
„Pro konkrétní představu je přitom dobré uvést, že tato čísla výrazně – zhruba dvojnásobně – převyšují doporučené hodnoty pro běžné stavby. U nich se totiž uvádí součinitel prostupu tepla 1,2 W/m²K-1. Možná ještě více vypovídající je pak srovnání s doporučenými hodnotami pro pasivní stavby, u nich se totiž u dveřních výplní uvádí 0,9 W/m²K-1. I toto doporučení tak vchodové dveře AKTIV 77 zvládají výrazně překonat, svými tepelně-izolačními vlastnostmi tak patří absolutní špičce na tuzemském trhu,“ řekl Petr Přichystal.
Prioritou by měla být pro výrobce kromě izolace také bezpečnost. Hliníkové vchodové dveře jsou konstruovány tak, aby zloděje buď zcela zastavily, a činu tím pádem úplně zabránily, nebo akci alespoň značně zpomalily, a poskytly tak policii čas pro dojezd na místo. Důležitá je v první řadě konstrukce dveří a všech jejich částí, což v případě hliníkových dveří LOMAX AKTIV 77 znemožňuje prosté mechanické prolomení.
Standardem z hlediska zabezpečení je u hliníkových dveří AKTIV 77 3bodový zámek GU-SECURY Automatic s automatickým zamykáním. Pokud tedy uživatel zapomene zamknout dveře, systém tak následně učiní automaticky za něj. „Významnou součást z hlediska bezpečnosti představují i moderní prvky spojené se způsobem otevírání. Hliníkové dveře AKTIV 77 je možné také osadit čtečkou otisků prstů s pamětí na 150 otisků, kódovací klávesnicí či čtečkou RFID čipů. Dveře je tak díky tomu možné ovládat i například klíčky od automobilu,“ doplnil Petr Přichystal.
Hliníkové dveře LOMAX AKTIV 77 jsou tak inovativním a bezpečným řešením, které umožňuje dosáhnout dokonalých tepelně a zvukově izolačních parametrů po dobu několika desetiletí. Společnost LOMAX má v současnosti ve své nabídce 3 typy dveří – kromě klasického modelu AKTIV 77 jsou to také dveře AKTIV 77 příčkové, u kterých je dveřní výplň dělená příčkami. Vlajkovou lodí nabídky je pak jednostranně či oboustranně lícovaný typ AKTIV 77 Excellent, u kterého může být rám křídla až z obou stran skrytý.
Diskuse k článku