G+

 

 

Utvořit doma příjemné prostředí pomohou i dekorační závěsy do oken


Utvořit doma příjemné prostředí pomohou i dekorační závěsy do oken

Dekorační prvky umístěné v interiéru celý prostor zpříjemňují a přidávají mu na útulnosti, a tak jsou nepostradatelnou součástí vybavení, s nímž si lze vytvořit bydlení přesně dle svých představ. Obklopit se oblíbenými barvami, motivy a vzory umožňují i závěsy do oken, které rozhodně nejsou přežitkem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jaké jsou moderní dekorační závěsy?

Moderní závěsy do oken v sobě kloubí smysl pro detail, estetiku a praktičnost. Mít na okně závěs už dávno neznamená opatřit ho těžkou látkou s podivnými motivy, která celkový dojem spíše kazí. Trendy dekorační závěsy nápaditě doplní jakýkoliv styl interiéru a jsou pomyslnou třešničkou na dortu celkové výzdoby.

Závěsy je možné různě kombinovat

Dříve neoddělitelné spojení záclony a závěsy je dnes už překonáno. Závěsy je možné kombinovat s roletami i žaluziemi všemožných typů. Tak lze zachovat svěží vzhled moderního zastínění okna a zároveň mu dodat potřebný šmrnc s notnou dávkou elegance. Závěsy nemusí být nutně používány, jako příjemná dekorace poslouží i naaranžované po stranách oken.

Často je také k vidění užití dvou typů závěsů, které dominují kontrastní volbou barev, přičemž vrchní překrývají ty spodní pouze z poloviny. Fantazii se meze při instalaci závěsů nekladou, a tak mohou v prostorách vzniknout neobvyklé a originální sestavy.

Jak zvolit ty správné závěsy do oken?

Výběr závěsů, co naplní představy o výsledném dojmu, není vůbec snadný. Pokud ale budete pamatovat na to, jak vaše obydlí vypadá, máte napůl vyhráno. Tipem na vysoce moderní dekorační závěsy jsou takové, které jsou vyrobené z kvalitních látek jasných barev. Takovými lze vykouzlit v interiéru žádaný kontrast, co je jedním z pravidel zařizování trendy obydlí. Pokud je vzhled dané místností spíše jednoduchý, kde převládají neutrální barvy, vyplatí se umístit zde závěsy do oken, jejichž barva bude následně v prostoru dominovat. Stejně to platí i naopak, aby výsledek nebyl přeplácaný.

O konečné volbě tak rozhoduje styl místnosti, velikost okna (případně prostoru, který má být oddělen), požadovaná průsvitnost/průhlednost a s tím související materiál, v neposlední řadě pak způsob a možnosti uchycení.

Smysl a význam využití závěsů nespočívá pouze v zastínění oken. Lze jimi opticky zvětšovat i zmenšovat prostor nebo oddělovat jednotlivé obytné zóny. Závěsy totiž chrání soukromí a pomáhají lépe definovat hranice domácí harmonie. Jsou tak výborným tipem nejen do menších bytů, kde jakákoliv pevně stojící příčka ubírá z již tak nevelkého volného prostoru. Závěsy do oken se vyrábí v nepřeberném množství barev, aby si každý mohl dopřát plně vyhovující doplněk.

 

publikováno: 9. 1. 2012
přečteno: 10672×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...