G+

 

 

Umělý trávník – praktická dekorace pozemku


Fotolia_41292353_XS

Mít na pozemku okolo domu krásný a udržovaný trávník, to je snem mnohých lidí. Jenže pokud není možnost se o porost pravidelně a důkladně starat, tak tento sen zůstane nesplněný. I z toho důvodu se v poslední době rozmohla obliba umělého trávníku, který je ve svých moderních podobách na první pohled téměř k nerozeznání od toho přírodního.

O tom, že klasický trávník potřebuje udržovat, jste se na našem portálu již mohli několikrát dočíst. Například v článku „Podzimní vertikutace trávníku je důležitá“ přinášíme informace o tom, jak trávník provzdušnit, aby si zachoval svůj pěkný vzhled a kvalitu, taktéž jsme vám radili s výběrem sekačky, která je naprosto nezbytným vybavením. Všem těmto nutným postupům se však můžete vyhnout. Buď využijete služeb zahradních firem, nebo svůj pozemek opatříte umělou trávou. V čem spočívají výhody takového řešení?

Umělý trávník lze využít i na terasách, balkonech i střechách

Umělý trávník je možné užívat po celý rok. Uplatnění však nenachází pouze na zahradě, ale také na terasách, balkonech, v altáncích či pergolách. Někteří lidé ho užívají čistě jako ozdobu, například na střeše nebo zdi domu. Všestranné využití zajišťuje především možnost nákupu v celých velkých pásech, nebo v menších blocích a kusech.

Trávník je třeba vybírat nejen podle vzhledu, ale především podle povrchu, na který ho plánujete položit. V zásadě platí, že levnější typy postačí na hlínu, po dražších je třeba se poohlédnout v případě, že umělý trávník ozdobí plochu pokrytou betonem, dlaždicemi apod. U toho je totiž nutné, aby spodní úprava dokázala odvádět vodu, většinou se o to starají speciální gumové kuličky. Se vzhledem přímo souvisí materiál, z něhož jsou jednotlivá vlákna imitující trávu vyrobena. Ty mohou být textilní, nebo plastové. Textilní se podobají spíše zelenému koberci, u plastových se kvalita provedení odvíjí především od toho, jak jsou vlákna zastřižena, jak husté a barevné jsou.

6901072445_ec940979c8

S umělým trávníkem ušetříte peníze i čas

Je zřejmé, že umělý trávník jako praktický doplněk a ozdoba dokáže oproti přirozené variantě ušetřit spoustu času i peněz. Nemusíte se o něj starat, zalévat ho, hnojit, nepotřebujete hrábě nebo sekačku či vertikutátor. Na druhé straně je však nutné počítat s tím, že se jedná pouze o alternativu, která přírodu rozhodně nenahradí. I když stálezelený a perfektně zastřižený porost vypadá u domu výborně, posezení nikdy nebude takové jako na klasické trávě. Při velkých teplotách se navíc plast může nepříjemně zahřívat a uvolňovat typický pach umělého materiálu.

6986326192_96416e50e7

Umělý trávník je dobrou volbou nejen pro ty, co na svou zahradu nemají čas, ale také pro ty, kteří s pozemkem v horizontu několika příštích let zamýšlejí úpravy, a tak by výsadba klasického trávníku byla zbytečně pracná i finančně náročná.

publikováno: 22. 5. 2012
přečteno: 1388×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...