G+

 

 

Předsíňové stěny do malých prostorů ušetří spoustu místa


Fotolia_43222084_XS

Malý byt má své plusy i mínusy. Při výběru nábytku a jeho rozmísťování je třeba hodně přemýšlet, protože ani centimetr nesmí přijít nazmar. I malá předsíň by měla disponovat vším potřebným – od botníku, až po komplex úložného prostoru, který je právě v malometrážních bytech tolik potřebný. Předsíňové stěny do malých prostorů jsou vítanou kombinací účelnosti a vzhledu.
 

Předsíň je to první, co hosté uvidí. Měla by bát tedy reprezentativní a příjemná. V malých předsíních se tedy vyhněte zbytečným dekoracím a koberci, který v tomto prostotu zbytečně komplikuje život. Základem by měl být účelný nábytek, zrcadlo pro optické zvětšení prostoru. A nebojte se zapojit svoji kreativitu.

Předsíňové stěny do malých prostorů musí být vzdušné

Do malých předsíní se nesnažte narvat velké šatníky a botníky. V prostoru budou stínit a celkový vzhled nebude působit zrovna příjemně. Volte otevřené šatní stěny: místo skříní vyberte takové, kde jsou police a věšáky bez dvířek. Pokud máte strach z věčně zaprášených věcí, pořiďte raději několik speciálních pytlů na ramínka. Botník také nemusí být nevzhledný box, vybrat můžete také otevřený s drátěnými, dřevěnými či skleněnými policemi. I tak by hloubka neměla být větší, než 40 centimetrů. Předsíňové stěny do malých prostorů mohou mít podobu třeba jen několika umně propojených tyčí s jednou uzavíratelnou zásuvkou a zabudovaným zrcadlem.
Vždy vybírejte světlé barvy. Jak je známo, ty prostor opticky zvětší, takže i barvu stěn volte ze světlé barevné škály.

Jak vyřešit úložný prostor     7373451124_8c8a3c6ee5_n

Minimální šířka předsíně je dle norem 140 cm. Sami jistě uznáte, že to není mnoho a vyřešit tento prostor zajímavým způsobem není snadné. Počítat musíte i s okny a dveřmi, což znovu práci stěžuje. Využít musíte tedy každý centimetr, to znamená, že úložné prostory budou sahat až ke stropu. V nejvyšších místech mohou být umístěné sezónní potřeby, které jen jednou za rok vytáhnete pomocí schůdků. Vikýře a niky využijte pro poličky, pod strop pak lze umístit třeba lyže nebo krabice. Ideální jsou v tomto případě vysoké stropy, které snížíte podhledy.

Pomůže i osvětlení

Se světlem se dá dobře čarovat – bodové osvětlení upozorní na to, co chcete zvýraznit. Pro předsíň můžete využít celý systém „bodovek“ a centrální ostré světlo. Nezapomeňte na osvětlení zrcadla co nejvíce přirozeným světlem.

Předsíňové stěny do malých prostorů společně s vhodnou výmalbou a osvětlením umí zázraky a z miniaturní chodbičky vytvoří reprezentativní místnost. Optimální využití prostoru není žádná věda a zvládne to jistě i sami.

publikováno: 19. 11. 2012
přečteno: 3667×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...