G+

 

 

reklama
PR článek

Povlečení: jaký materiál vybrat?


bonatex

V povlečení strávíme i několik hodin denně. Na výběru správného materiálu tedy záleží. Neorientujete se ve výhodách a nevýhodách? Pojďte se s námi podívat na nejčastěji používané materiály.

Co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. A u povlečení to platí dvojnásobně. Sepsali jsme proto pro vás ve zkratce výhody jednotlivých materiálů.

 

Hladká bavlna

Bavlna patří mezi klasický materiál používaný pro výrobu povlečení. V zásadě je možné tvrdit, že bavlník je základem pro všechny další. Satén, krep i Jersey jsou totiž jen způsoby úpravy (bavlněných) vláken. A hladká bavlna je utkaná jednoduchou plátnovou vazbou, která nabízí řadu výhod. Mezi ty neznámější patří vysoká savost, stálost tvaru i barev a šetrnost k pokožce.

Na druhou stranu je to velice mačkavý materiál. Pokud tedy nemáte rádi žehlení, vyberte si raději z dalších materiálů.

Krep

Krepové povlečení je v ideálním případě vyrobeno ze 100% bavlny, poskytuje tedy základní vlastnosti bavlněné látky – je savé a tvarově i barevně stálé. Díky speciální úpravě bavlněné tkaniny však získává ještě jednu neocenitelnou vlastnost – nemusí se žehlit. Což zajisté ocení jak dámy, tak pánové.

Krepová úprava však nepůsobí luxusně a někomu nemusí být na dotek tak příjemná jako klasická hladká bavlna.

Bavlněný satén

Na rozdíl od klasického saténu v sobě povlečení z bavlněného saténu snoubí výhody bavlny i klasického saténu. Zachovává si velice luxusní vzhled, ale na rozdíl od saténu neklouže a nestudí. Povlečení je vyrobeno ze 100% bavlny, pro kterou se užívá atlasové vazby. A právě ta zaručuje vysoký lesk a hebkost na dotek. Velice snadno se také obarvuje a udržuje si barvy i tvar.

Toto ložní prádlo však patří mezi dražší kousky na trhu. Navíc se nevyhnete žehlení.

Jersey

Posledním používaným materiálem pro výrobu povlečení je Jersey. I ten se v lepších případech vyrábí z bavlny. Zachovává si tedy vysokou savost a stálost barev. Díky použití speciálního pletacího stroje, který splétá malá očka, se však může tento materiál pochlubit výtečnou termoregulací – v zimě zahřeje a v létě ochladí. Tkanina je také velmi pružná, a tak se kromě na povlečení používá také pro výrobu prostěradel. Navíc se nemusí žehlit.

Vzhledově však nedosahuje tak luxusního vzhledu jako saténová prostěradla.

publikováno: 3. 1. 2013
přečteno: 825×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Luboš Havíř
29. 1. 2014

Já nejraději spím v bavlněném saténu, je mi to o něco příjemnější než třeba krepové. Alespoň to, co máme doma s manželkou ( www.bonatex.cz/povleceni-baroko/povleceni-z-bavlneneho-satenu ) je opravdu pohodlnější, než jakékoliv krepové povlečení, ve kterém jsem kdy spal.

Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...