G+

 

 

Podlahová vpust


Podlahová vpust

Vpusti jsou určeny do prostor bez dopravního provozu. Velmi dobře se osvědčují v bytech, hotelech, školách, veřejných umývárnách a sprchách. Mřížka vpusti je vyrobena v souladu s normou EN1253 a splňuje tak požadavky pro bezpečnou chůzi naboso.

Konstrukce vpusti zabezpečuje snadnou přístupnost a čistitelnost spolu s dobrými průtokovými vlastnostmi. Precizní spoje dílců jsou vybaveny pryžovými o-kroužky, které zabraňují pronikání vlhkosti ze vpusti do okolního betonu.

Výhoda ALCA: možnost dodatečného nastavení výšky po zabudování. Víko zápachové uzávěry je opatřeno kuželovým zámkem, který při instalaci umožňuje přesné nastavení výšky horního okraje vpusti a navíc fixuje zápachovou uzávěru v těle vpusti. Zabraňuje tak možnému uvolnění při čištění proudem vody.

Podlahové vpusti s designovou mřížkou

mřížka1Nové designové zpracování mřížek se stane součástí architektonického řešení Vaší koupelny. Masivní mosazná mřížka tloušťky 5 mm je potažena vrstvou kvalitního leštěného chromu a dlouhodobě odolává mechanickým poškozením i chemickým přípravkům. Rámečky podlahových vpustí Alcaplast jsou vyrobeny z plastu s kovovým zbarvením. Spojením rámečku se zvolenou mřížkou vzniká opticky jednotná plocha, která zvýrazní dokonalost Vaší koupelny.

Podlahové vpusti s izolací

mřížka2Použití izolačních límců zajišťuje dokonalý izolační přechod mezi stavební konstrukcí a odtokovým zařízením (v tomto případě podlahovou vpustí nebo podlahovým žlabem). Použití takového izolačního přechodu je velmi důležité z hlediska rozdílnosti tepelných roztažností betonu a kovu nebo plastu. Při změnách teplot či vlhkosti dochází v místě doteku odtokového zařízení s betonem k trhlinám, díky nimž hrozí pronikání vlhkosti do stavební konstrukce. Právě izolační límec má za úkol díky své elasticitě tyto trhliny překrýt a zabezpečit těsnost stavební konstrukce proti pronikání vlhkosti. Izolační límce dodávané k podlahovým žlabům a podlahovým vpustem, usnadňují instalaci při zvýšení spolehlivosti těsnění. Materiál límců je stálelepící a tvárný, což zaručuje perfektní přilnavost k podkladu. Horní strana je opatřena fleecem, který zaručuje perfektní přilnavost límce k nátěrovým hydroizolačním hmotám, stavebním lepidlům atd. Lepivá strana límce je opatřena ochranným papírem, aby byla zaručena čistota lepící plochy až do doby instalace.

publikováno: 15. 2. 2011
přečteno: 6264×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...