G+

 

 

Plastová zatravňovací dlažba - jednoduché zpevnění ploch u domu


Plastová zatravňovací dlažba - jednoduché zpevnění ploch u domu

Na pozemku okolo domu se nachází spousta míst, která vyžadují zpevnění. Pokud chce majitel zachovat přírodní ráz plochy, pak je příhodné začít přemýšlet o zatravňovací dlažbě, která poskytne žádaný komfort, aniž by bylo nutné vzdát se udržovaného trávníku. Plastová zatravňovací dlažba je oproti betonu dražší volbou, ale nabízí spoustu užitečných a pozitivních vlastností.

Plastová zatravňovací dlažba je vyráběna v různých barevných variantách a odlišnými možnostmi konečného využití, díky čemuž může být plastová zatravňovací dlažba použita nejen jako zpevnění cest v zahradě, ale také pro potřeby příjezdových a parkovacích ploch, tedy takových, které jsou zatěžovány velkými hmotnostmi. Plastová zatravňovací dlažba je vyráběna ve dvou provedeních, a to jako:

  • tenkostěnná
  • silnostěnná

Tenkostěnná zatravňovací dlažba zachová porost co nejhustší

Tento druh vyniká především výtečnou propustností vody. Díky tomu se tak trávě dostává živin a potřebné vláhy a nevznikají na trávníku holá nebo jen částečně zelená místa. Beton jako materiál je v tomto ohledu při srovnávních zatracován kvůli vysoké nasákavosti, která rostlinám vodu ubírá. Jak už jejich pojmenování napovídá, stěny jsou tenké, a tak není tato zatravňovací dlažba na povrch příliš nápadná, růst trávy je tak zachován v nejvyšší možné míře. Je také odolná vůči UV záření a povětrnostním vlivům, stejně jako i druhý typ – silnostěnná zatravňovací dlažba.

Kam se hodí?

  • cestičky na zahradě
  • cesty od silnice k domu
  • zpevnění ploch u bazénu, zahradního domku, pergol a altánků
Tenkostěnná zatravňovací dlažba začíná s cenou na zhruba 300 Kč/m2.

Silnostěnná zatravňovací dlažba vyniká odolností

Zatravňovací dlažba se silnými stěnami a profilem je na rozdíl od prvního uvedeného typu zajímavější variantou s ohledem na zátěž, které je schopná odolávat, aniž by došlo k praskání, kroucení či jinému poškození. Často jsou tyto dlaždice proto srovnávány s těmi z betonu v otázkách odolnosti. Jejich zpracování a vlastnosti podobající se betonové dlažbě vyžadují, aby byl podklad kvalitní a přichystaný podobně jako při pokládce právě betonových dlaždic. V porovnání s výše uvedeným typem je nutné plochu jimi zpevněnou zabezpečit obrubníky.

Kam se hodí?

  • příjezdové cesty ke garáži a k domu
  • parkovací plochy
  • často a nadměrně zatěžované plochy
Silnostěnná zatravňovací dlažba začíná s cenou na zhruba 500 Kč/m2.

Plastová zatravňovací dlažba je vyráběna z recyklovaných materiálů, představuje tedy ekologickou volbu v nabídce dlaždic sloužících pro vylepšení vlastností cest a cestiček u domu. Pro jejich využití hovoří i nízká váha, díky které se s nimi velmi snadno manipuluje. Pokládka tenkostěnného typu je navíc usnadněna díky zámkovému systému spojování. Pokud tedy hledáte způsob, jak uchovat pevnost povrchu, který často využíváte, je plastová zatravňovací dlažba dobrým a kvalitním tipem.

 

publikováno: 27. 10. 2011
přečteno: 3328×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Pavel
18. 9. 2013

Právě letos v létě jsme položili zatravňovací dlažbu na příjezdovou cestu od komunikace k domu. Dokonce je to mírný a poměrně vlhký svah a i přes to nám dlažbu doporučili. Tak uvidíme. Ale zatím se tváří pevně, nicméně pořádné deště ještě asi ukážou skutečnou odolnost.

Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...