G+

 

 

Plachta na bazén – jaké druhy můžete pořídit?


Fotolia_41292174_XS

Životnost bazénu a kvalitu vody v něm ovlivňuje množství faktorů. Spoustu z nich však mohou majitelé tohoto oblíbeného zahradního vybavení korigovat dle potřeby. K tomu je nezbytné disponovat odpovídajícím bazénovým příslušenstvím. Mezi to se řadí i plachta na bazén, která plní především ochranou funkci, a to ne pouze pro bazén jako takový. Jaké druhy jsou na trhu k dostání a k čemu slouží?

Zahradní bazén patří v poslední době mezi základní součásti pozemku u domu. Mnoho lidí si ani neumí představit, že by horké letní dny trávili jinak než ve vodě. Ať už se však jedná o nadzemní, nebo zabudovanou variantu, vždy je třeba se o bazén pořádně starat. S čištěním může pomoci třeba bazénový vysavač, o němž si můžete přečíst ZDE. Nejlepší možností však je znečištění co nejdůkladněji předcházet. A s tím pomůže právě plachta na bazén. V podstatě existují tyto 3 základní druhy:

  • Solární plachta na bazén
  • Bezpečnostní plachta na bazén
  • Zimní plachta na bazén

Plachta na bazén ušetří čas i peníze a navíc zvýší bezpečnost pozemku

Hlavní funkce plachty je všem známa – především chrání bazén před znečištěním v podobě listí, větviček a dalších nejen rostlinných menších i větších částí, které dokážou znehodnotit kvalitu vody. Na druhé straně se plachta na bazén postará i o to, aby nehrozilo, že do vody někdo nechtěně spadne. Měla by tak být naprostou samozřejmostí pro rodiny s malými dětmi. O tom, co která plachta na bazén dokáže zajistit, informují následující řádky.

521649198_980d2732bd

Solární plachta

Tato plachta se umisťuje těsně nad vodní hladinu. Slouží k ohřevu vody a také brání jejímu odpařování. Během noci zas naopak brání tomu, aby se voda příliš neochladila vlivem nižších teplot. Účinnost se dá zvýšit využitím v kombinaci se zařízením pro ohřev.

Solární plachta na bazén o rozměru 2 x 1 metr začíná s cenou na 200 Kč.

Bezpečnostní plachta

Druhý typ je určen především k ochraně před nežádoucím pádem do vody. Bohužel případy, kdy do nezakrytého bazénu spadlo dítě nebo domácí mazlíček, nejsou žádnou výjimkou, a proto se nevyplatí takové riziko podceňovat. Důležité je, aby tato plachta na bazén byla zabezpečena proti posunu či případnému propadu.

Bezpečnostní plachta na bazén s hliníkovou výztuží stojí okolo 800 Kč/m2.

5197754533_7433f2f5c1

Zimní plachta

Poslední v tomto článku popisovaný typ plachty je určen k zazimování bazénu. Odolává mrazům a dalším nepřízním počasí a samozřejmě je ochranou před napadáním nečistot. Usnadňuje tak přípravu na koupací sezónu.

Zimní plachta na bazén (kruh o průměru 3,5 metru) začíná na cca 1000 Kč.

Plachta na bazén by měla patřit mezi hlavní příslušenství, které si k bazénu hodláte pořídit. Někdy je v jednoduché podobě dodávána již s kupovaným bazénem, pro pozdější dokoupení se určitě vyplatí vydat do specializovaného obchodu, kde také poradí s výběrem. A pokud se chcete o zprovoznění bazénu na nadcházející sezónu dozvědět více, přečtěte si článek „Správná příprava bazénu na sezónu je stejně důležitá jako zazimování“.

 

publikováno: 18. 5. 2012
přečteno: 1115×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...