G+

 

 

Originální podzimní dekorace - z přírody i z trouby


Podzimní dekorace by měly propojit dobrou náladu doznívajícího léta, a zároveň jistou ponurost a podzimní uklidňování jak přírody, tak organismu člověka. Zářivé barvy jsou tak nahrazeny tlumenými odstíny.

Barevný podzim přímo vybízí k dekorování domova. I když je za okny chladno, barvy, které můžeme venku najít, jsou právě opačné: příjemné a teplé. Možná právě proto jsou podzimní dekorace tolik oblíbené a najdete je snad ve všech domovech. Prim hrají přírodní barvy, a to v případě moderních helloweenských ozdob, tak tradičních českých vazeb. Jak ale na originální a zajímavé dekorace?Podzim znamená spadané listí, oranžovou a další zemité tóny barev a samozřejmě také dýně. Ne každý si však potrpí na okázalé symboly, proto se podívejme na decentní nápady, které se hodí do každého interiéru...

Podzim na oranžovo

Kýč se naštěstí z českých domovů vytrácí a dekorace jsou vkusnější, než před několika lety. Vládne střídmost, a to jak ve zdobení pokojů, tak i v případě exteriéru. Co kromě výše jmenovaného patří k sychravému podzimu? Jistojistě můžeme říci, že je to světlo svíček a ohně.

  • Spolehlivou dekorací jsou svícny. Trendy poslední doby velí vkládat baculaté svíčky do skleněných tubusů. Pro ten nejlepší dojem vysypte dno oranžovým štěrkem, kamínky či perličkami a svíčku pak doplňte ještě velkým barevným listem. Odstín svíčky volte jemný – oranžový nebo smetanový.
  • Listy využijete i pro další nápad. Nízké skleněné svícny na jednu čajovou svíčku můžete obalit několika různobarevnými listy a ovázat je buď stuhou s vhodným motivem nebo přírodním provázkem.

Podzimní dekorace na stůl

Obrovská mísa se stylizovanou dýní a ořechy spíše zabere místo a bude rušit a rozčilovat, takže se její dekorační významSvětlo svíček má jen pozitivní účinky - pro jej můžete zařadit jako výrazný prvek podzimní dekorace. Vytvoří krásnou atmosféru a pohodu úplně všude. mine účinkem.

  • Dekorace na stůl jsou vhodnější ve váze. Tu vyberte vysokou a při procházce nebo cestě z práce si utrhněte dlouhé a štíhlé větvičky s barevnými listy. Působivé jsou i listy z vinice, které se liší nejen tvarem a velikostí v závislosti na odrůdě, ale také barvou: od jemně zelených až po sytě rudé.

Stylová mísa s ovocem

Vitamíny jsou za sychravého počasí potřeba více, než kdy jindy. Doma by tak neměla chybět místa s čerstvým, ale i sušeným ovocem. Jablka i exotické plody doplňte o šišky, bukvice a sušené květiny. Do menších misek nasypte sušené ovoce a naaranžujte jej taktéž do stejné mísy.

Podzimní dekorování s bílou

Aby barvy nebyly příliš fádní, lze ozdoby ozvláštnit bílými sušenými květinami. Do věnců a dalších květinových vazeb proto můžete zkombinovat jemnou statici nebo suchobýl tatarský. Podzim pak do dekorace vnesou plody jeřábu, šípku nebo mochyně.

 Jako „dekorace“ (ano, uvozovky jsou důležité) poslouží také cukroví z lineckého nebo perníkového těsta. To vyválejte na co nejtenčí vrstvu, ze které pak vykrojte tvary listů. Hodí se jak k dekoracím ze svíček, tak jen na talíř. Zdobit je můžete oranžovou polevou v kombinaci s barevným nebo stříbrným sypáním. Závěrečné pocukrování dodá už jen punc dokonalosti.

Úvodní foto: pinterest, další foto: pinterest 

publikováno: 18. 10. 2013
přečteno: 2217×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...