G+

 

 

Mobilní garáže nemusí sloužit jen pro zaparkování


Velkou výhodou montované garáže je rychlost a jednoduchost výstavby_Fotolia_31516549_XS

Podzim a zima jsou období, kde auta nejvíce trpí vlivem rozmarů počasí. Déšť střídá tuhý mráz, a proto je potřeba pořídit přístřešek i pro plechového miláčka. Jestliže máte dům bez garáže, jednoduchým řešením jsou mobilní garáže, které zároveň bezpečně ochrání auto i před zloději.
Jak už název napovídá, mobilní garáž má jednu velkou výhodu: snadno ji přesunete tam, kde je zrovna potřeba. Nemusí však sloužit jen pro zaparkování auta, vhodná je také pro uskladnění zahradní techniky, sezónních věcí jako je zahradní nábytek, sportovní vybavení nebo nejrůznější nářadí potřebné v domácnosti.

Snadné pořízení bez papírování

Mobilní garáže mají několik výhod oproti tradičním zděným. Pravděpodobně tou největší je cena – jsou totiž mnohem levnější. Vyhnete se i zdržení v podobě stavebního povolení.
Mobilní garáže lze objednat přesně na míru, musíte mít už ale přesnou představu o jejich rozměrech. Pro její instalaci je nutný pevný a rovný podklad. Nemusí se ale jednat rovnou o betonovou desku s ocelovou výztuhou, lze použít i betonovou nebo zámkovou dlažbu.

Příslušenství pro mobilní garáže

Garáže mají většinou tenké zdi, zpravidla nepřesahují šířku 10cm. I tak do nich lze doplnit elektrické rozvody, které zajistí kvalitní osvětlení a elektřinu i pro případ, že by uvnitř vznikla malá dílna. Garáž tak nemusí disponovat jen klasickými plechovými nebo výklopnými vraty, můžete pořídit některé z moderních rolovacích.
Jednoduše se dá přidat i topení nebo klimatizační jednotka. Obecně platí, že prostředí v garážích je příjemné a pokud správně položíte podklad, tak nehrozí ani vzlínání vlhkosti.
Pokud budete objednávat garáž na míru, jako požadavek můžete dát i zakomponování bočních oken.

 Fotolia_35026522_XS_fotolia

Mobilní garáže vs. garážové přístřešky

I když se dá s mobilní garáží snadno manipulovat a přesouvat ji z místa na místo, ne vždy se hodí. Ještě jednodušším řešením zastřešeného parkování jsou tzv. garážové přístřešky. Ty mohou mít podobu prosklených kopulí s vazníky ze dřeva nebo kovu a výplněmi ze skla. Takto designově zajímavé přístřešky se nazývají carhouse.
Tou nejjednodušší variantou jsou ale přístřešky bez stěn tvořené pouze stojkami a střechou.

Pro domy, kde se s garážemi nepočítalo, jsou mobilní garáže efektním řešením. Snadno dostupné, jednoduše použitelné, variabilní a cenově přijatelné. Před pořízením nové garáže je potřeba zvážit právě poměr ceny a užitku. V drtivé většině případů jsou ale mobilní garáže tím pravým.

publikováno: 17. 10. 2012
přečteno: 2395×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...