G+

 

 

IKEA: co na ní milujeme a nenávidíme


ikea1

Žádná nábytkářská firma se neproslavila tolik, jak švédská IKEA. Kombinace příznivé ceny a příjemného severského designu se ukázala jako geniální tah. I když se na ní mnozí dívají skrz prsty a kritizují pochybnou kvalitu některých výrobků, faktem zůstává, že téměř v každé domácnosti najdeme něco z tohoto obchodního domu.

 

IKEA se stala v průběhu let fenoménem, a to nejen kvůli proslulým masovým koulím. Kdo propadne jejím specifikům nikdy neodjede s prázdnou...

Vysoký náklad = nízká cena

Celá filozofie je založena na velkoýrobě, díky níž se daří srazit cenu jednotlivých výrobků na minimum. Stávají se tak dostupné pro širokou masu lidí. Má to však jednu podmínku – nesmí jim vadit, že stejná křesla, pohovky či hrnky budou stát v tisíci dalších domácnostech. Styl IKEA je natolik typický, že jej snadno poznáte.

Modelové pokoje v IKEA

Chodit se procházet do obchodního domu s nábytkem? Pro někoho ta nejlepší kratochvíle. A nutno přiznat, že při pohledu na esteticky vyvedené modelové pokoje čas utíká opravdu rychle. Tolik inspirance na relativně malém prostoru jinde nenajdete. Nemusíte nakupovat drahé vybavení, i díky levným doplňkům můžete svůj domov dotvořit do designu, který se vám jeví jako nejpříjemnější.

Světlé odstíny a přírodní materiály

Nutno říci, že pokud by jakýkoliv obchod nabízel levně nekvalitní výrobky jeho sláva by šla rychle dolů a rozhodně by se nestal kultem. IKEA vsadila na mladé designéry, kteří i za nižší náklady dokáží téměř zázraky. Pak už záleží jen na prezentaci daných výrobků... Nábytek v několika barvách, stylové doplňky, textilie i ryze praktické vybavení v podobě matrací, koberců a svítidel tak mají úspěch po celém světě.

IKEA jako dočasné řešení?ikea2

Je to otázkou úhlu pohledu: někdo může brát nábytek z IKEA jako dočasné, provizorní řešení, tedy něco méně hodnotného. Jiný si zase hrdě odveze vybavení celého domu poskládané v krabicích. Není to však žádná specialita České republiky, s tímto přístupem se lze setkat všude.

Užitečné vychytávky

IKEA proslula svými chytrými řešeními. I u běžných výrobků stačí malý detail, aby byly použitelnější, praktičtější a pohodlnější. Nejznámější jsou pravděpodobně nápady pro malé byty, kuchyně nebo koupelny, kdy do malého prostoru vtěstnáte vše, co je třeba a ještě to zajímavě vypadá.

Mezi diskutované záležitosti patří kvalita. Propracované kusy vyrobené na zakázku u truhlářu samosebou nemohou konkurovat, ovšem i kusy z IKEA dokáží přežít několikeré stěhování. Taková příjemná překvapení jsou pak samozřejmě skvělá.

IKEA je jedničkou i proto, že nábytek není věcí, na níž si lidé zakládají a nehodlají investovat horentní sumy. Třeba pro mladé je proto jasným řešením.

Jaké dojmy zanechává ve vás?

publikováno: 22. 2. 2014
přečteno: 537×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...