G+

 

 

Grafosklo – působivý materiál do interiéru


palmTree1

Moderní a unikátní – přesně tak se hovoří o grafosklu. Jak název napovídá, jedná se o sklo s grafickým motivem či látkou, jenž se zapouští dovnitř.  V interiérech se používá jako funkční doplněk se stylovým vzhledem. Využít jej můžete v kuchyni, jako mezistěnu, případně jako výplň dveří.

 

Grafosklo se vyrábí z bezpečného kaleného skla a nejlépe sedí do světlých, vzdušných místností. Motiv může být jakýkoliv, stejně jako barva – proto záleží jen na vašem vkusu a stylu, do nějž budete celkový vzhled ladit, protože prvky z grafoskla snadno přizpůsobíte.

Co je grafosklo

Tento materiál se stal hitem teprve nedávno. Vybírat můžete ze dvou variant, kdy jsou obě bezpečné a stejně kvalitní.

  • Jednovrstvé sklo: najde využití především v kuchyni ve formě obkladových panelů. Ty nemusí být tolik pevné a odolné, protože jako podporu mají zeď. Skládají se ze skla, motivu a bezpečnostní fólie.
  • Sendvičové sklo:  skládá se ze tří vrstev a využívá se pro všechny ostatní účely: jako sklo do dveří nebo zástěna. Aby byly skleněné prvky co nejbezpečnější, jedná seo kalené sklo. Bezpečnostní folie je navíc po obou stranách textilu či fólie s grafikou.

Pro různé účely je určena rozdílná tloušťka skla. Tam, kde není opora, například ve zmiňovaných posuvných dveřích, budou panely nejsilnější – sendvičové sklo zde může mít nejméně 10 milimetrů, nejsilnější má potom tloušťku 16 milimetrů. Musíte ale počítat, že za kus grafoskla v interiéru si docela připlatíte: cena jednoho metru čtverečního se totiž pohybuje kolem pěti tisíc korun.

Praktické využití grafoskla

V kuchyni
Motiv na grafosklo vyberte tak, aby ladil se zbytkem kuchyně. Může se jednat o malé abstraktní prvky, přechody barev nebo dokonce i fotografie. Grafosklem můžete najhradit i klasické keramické obkladačky. 
Jediným momentem, kdy hospodyňky nad grafosklem nešťastně vzdechnou bývá v okamžiku čištění – uvidíte na něm totiž každou kapku.

graphic-film-crescents (1) 

Mezi místnostmi jako zástěny
Moderní prostředek pro oddělení prostoru si žádá trendy materiál. Kromě výše zmíněných motivů se často objevují motivy, jenž mají grafiku jen z části a zbytek je tvořen tradičním průhledným sklem. Využít je lze nejen jako oddělení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní, ale objevit se mohou také v koupelně nebo i v kanceláři. Vždy vytvoří skvělý dojem.

Dveře s grafosklem
Nejčastěji se grafosklo objevuje právě u dveří – jednokřídlých, dvoukřídlých, posuvných i otočných. Barevný design v kombinaci se zajímavými zárubněmi a kováním mohou být ústředním prvkem každého interiéru.

Grafosklo sice stojí daleko více, než tradiční materiály, ovšem výsledek za to stojí. Originálně řešený prostor díky tomu budete zbožňovat.

 

publikováno: 27. 11. 2012
přečteno: 2691×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...