G+

 

 

Dřevěné žaluzie umocní dojem z každého interiéru


Fotolia_54891596_XS

Přestože v poslední době vládnou všem magazínům a interiérovým tipům chladné stylizace, stále existují tací, kteří upřednostňují teplo domova, příjemnou atmosféru a materiály a barvy, které budí o něco příjemnější dojem. Každou místnost dokáže zútulnit dřevo, které nemusí mít jen podobu podlahy nebo obkladů zdí. Dřevěné žaluzie jsou nenápadné, o to ale stylovější.

 

Dřevo do moderních interiérů rozhodně patří. Dá se kombinovat s jakýmkoliv stylem a tvoří tak doplněk, se kterým nemůžete šlápnout vedle. Právě třeba žaluzie mohou posloužit jak u hi-tech stylů, které díky tomu dostanou nádech hřejivého domova, tak i venkovského zařízení, kde budou pověstnou třešničkou na dortu.

Dřevo s nádechem moderny

Dřevěné žaluzie jsou zpracovány pomocí nejnovějších techologií, a tak kromě perfektních užitých vlastností vynikají také svým vzhledem. Matnou nebo lesklou úprava povrchu to nekončí, dřevěné žaluzie lze pořídit v mnoha barvách a odstínech. I tak se největšími zájmu těší standardní hnědá barva ve světlé, tmavé či mahagonové. Vyplatí se sjednotit odstín s barvou nábytku nebo podlahy.

Jednotlivé lamely mohou mít rozdílnou šířku, avšak upřednostňovány jsou širší, než užší. Jednak lépe vyniknou a jednak se i snáze udržují. Existují ve variantě horizontálních i vertikálních, takže zvolený materiál v žádném ohledu zájemce neomezuje.

Jaké dřevo?

Volba dekoru a výběr barvy záleží na preferencích každého – evropské dřevo ničím nepřekvapí, avšak existují mnohé zajímavější a exotičtější varianty (ačkoliv například dřevo borovice se nejčastěj využívá pro natírání a barevné přizpůsobování lamel). Oblíbené jsou žaluzie z amerického dřeva – jilmu nebo lípy, afrických druhů (například vrby Abachi) nebo bambusu či raminu. Už mnohokrát bylo na Chytrém-bydlení zmiňováno dřevo teak a nebude chybět ani tady – patří mezi to nejodolnější, a proto má využití i zde.

Fotolia_55505299_XS 

Kam dřevěné žaluzie nepatří

Dřevěné žaluzie se však nedají použít všude. Samy o sobě, působením vlastní hmotnosti, se časem mírně prohnou, což ale nijak neubírá jejich funkčnosti, i když je deformace na pohled zřejmá. Kroucení vlivem vlhkosti už ale vadí – lamela se neprohne přirozeným způsobem, ale ve více místech, a tak přestane plnit svou úlohu.

Proto není vhodné instalovat tento druh stínidel do koupelen, do prostorů s bazény a další místa s vysokou vlhkostí. Do exteriéru se pak už zase vyrábí speciální druh.

Ovládání dřevěných žaluzií je stejné, jako u jiných druhů: šňůrka je stylová, avšak lze využít i motoru, spínače, kliky, ale i dálkového ovládání. Dřevěné žaluzie působí luxusně, jsou odolné a v závislosti na použitém typu dřeva mohou být i odolné vůči ohni. Pokud tedy zvažujete různé varianty interiérového stínění oken, pak dřevěné žaluzie za to rozhodně stojí.

publikováno: 9. 1. 2014
přečteno: 556×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Michal Metný
13. 1. 2014

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuse na portále Chytré bydlení.

Redakce.

Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...