G+

 

 

Domácí trezor uschová peníze, šperky a jiné cennosti


Fotolia_39152897_XS

V každé domácnosti se nachází spousta cenností, které si zaslouží mnohem větší ochranu než třeba běžné a snadno nahraditelné vybavení. A nemusí jít jen o hotovost či rodinné šperky. Nechcete-li nechat nic náhodě, pak by vaší pozornosti neměly uniknout domácí trezory. Získáte tak téměř stoprocentní jistotu, že případný zloděj od vás odejde s prázdnou.

Zabezpečení bytu nebo domu je téma, které se nevyplatí přehlížet. Samozřejmostí by měly být bezpečnostní dveře (přečtěte si, jaké parametry musí splňovat), lze zajistit i různá další opatření, která se o váš domov v případě vaší nepřítomnosti postarají. Příkladem je alarm, nebo i praktické venkovní žaluzie a mříže do oken (více se o nich dočtete ZDE). Mezi tyto doporučované možnosti patří právě i domácí trezor. Jaký bude vhodný právě pro vás? K odpovědi na tuto otázku vás dovedou následující řádky.

Domácí trezory: základní rozdělení

Hlavním parametrem, který trezory dostupné na trhu rozlišuje, je bezpečnostní třída. Ta udává, v jaké míře je trezor schopen předměty uvnitř zabezpečit. Tříd je celkem 7, označují se čísly 0 až VI. Čím vyšší číslo je, tím větší míru zabezpečení daný trezor poskytuje. Pro běžné domácí využití postačí trezory spíše v první polovině spektra, tedy 0 až III.

Další důležitou vlastností je i to, jakým způsobem se trezor instaluje. Dle toho se rozdělují v podstatě jen do 2 kategorií:

  • volně stojící
  • zabudované

Volně stojící domácí trezory jsou nenáročné z hlediska umístění, jedná se o malou skříňku (třeba i jen 25×25 cm), kterou si dle svého uvážení můžete následně ukrýt, kde uznáte za vhodné. U větších variant se i volně stojící kotví třeba k podlaze nebo zdi. Zabudované domácí trezory jsou o poznání dražší i náročnější co se týče instalace, na druhé straně zas poskytují mnohem lepší zabezpečení. V tomto případě mezi nejznámější varianty patří trezory do zdi či do podlahy. Speciálním druhem jsou pak domácí trezory protipožární, které svůj obsah ochrání i v případě, že byt či dům vyhoří.

domácí trezory

Podle čeho domácí trezor vybrat

Při výběru trezoru byste měli brát v potaz především to, k jakému účelu si ho pořizujete. A na základě toho se posléze rozhodnout ohledně bezpečnostní třídy, velikosti i způsobu instalace. Existují i zvláštní kategorie trezorů, které slouží třeba na uschování zbraní nebo důležitých listin. Mimo to berte v potaz i způsob otevírání. Nejmodernější typy nabízí ovládání na základě otisku prstu, jiné vyžadují zadání kódu na malé klávesnici. Osvědčenou a nejrozšířenější technikou je motýlkový zámek. Již zmíněné moderní kódování může být i v podobě mechanické, které znáte z filmů, tedy že se číselná řada zadává otáčením kolečka na trezoru.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ domácího trezoru, buďte si jisti, že jste udělali správnou věc. Vynalézavost zlodějů nezná mezí, a tak často selže i obrana před nimi v podobě kvalitních dveří, oken a podobných vylepšení. Poté sehraje nejdůležitější roli právě domácí trezor, do kterého se jen tak nějaký nenechavec nedostane. 

 

publikováno: 25. 11. 2012
přečteno: 1389×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...