G+

 

 

Co všechno zlikviduje kuchyňský drtič odpadu?


Kuchyňský drtič odpadu může být v domácnosti velice účinným pomocníkem.

I když se v tuzemských domácnostech netěší takové oblibě jako v zahraničí, je drtič kuchyňského odpadu velice vítanou pomůckou. Jednoduše zpracuje zbytky potravin a jídel, které se v běžném odpadkovém koši rychle kazí, a tak jsou často zdrojem nepříjemného zápachu. Jak tento spotřebič funguje? O tom se dočtete v dnešním článku.

Nechcete-li vynášet odpadky pokaždé, když uvaříte nebo dojíte, pak si drtič odpadu určitě oblíbíte. Instaluje se pod dřez a nijak nezasahuje do vzhledu interiéru. Můžete jím vybavit i starší kuchyni. Obsluha je naprosto jednoduchá, stačí odpad vhodit do výlevky (tu je třeba uzpůsobit tomuto účelu, musí mít průměr 9 cm) a o vše ostatní už se postará samotný drtič.

Jak drtič odpadu pracuje a z čeho je vyroben?

Drtič odpadu je zařízení, které musí být vyrobeno z kvalitního nerezu. O provoz se stará motor s příkonem od 400 do 1000 W (profesionální modely samozřejmě i více). Od jeho výkonu se také odvíjí počet otáček (zpravidla 1500 až 1700) perforovaného talíře umístěného uvnitř drtiče. 3113251829_f6470762f7Ten společně se systémem kladívek v kombinaci s drsným povrchem rozmělňuje zbytky, které pak ve velmi jemném stavu (částice nejsou větší jak 0,5 mm) odchází dále odpadním systémem společně s vodou, kterou je třeba při drcení využívat. Velikost drtící komory může být různá, záleží na požadavcích uživatele.  

Součástí každého typu je i pojistka, která přístroj vypne, když vám do něj upadne například příbor. Pojistka funguje i v případě, že drtič necháte zapnutý příliš dlouho, a tak hrozí přehřátí motoru.

Základní drtič odpadu stojí 5000 Kč.

Použití kuchyňského drtiče odpadu je snadné

Z výše uvedeného jasně vyplývá i to, jak se drtič odpadu ovládá. Zbytky potravin, které je třeba zpracovat, se vhodí do výlevky, pustí se studená voda a zapne se drtič. Při provozu se nesmí používat teplá voda, protože ta rozpouští případné tuky, které tak zbytečně ulpívají v odpadu a zanáší ho.

4079015645_e1a2dc3d6a

Co drtič odpadu umí a neumí zpracovat

Při používání je ovšem nutné myslet na to, jaké zbytky drtič zpracovat umí a které naopak ne. Bližší informace najdete v následující tabulce, konkrétní údaje jsou pak vždy součástí návodu k použití výrobku:

Co drtič odpadu zpracuje

Co drtič odpadu nezpracuje

ovoce, zelenina

igelitové sáčky

odřezky a zbytky vařeného masa

syrové maso, šlachy a klouby

kuřecí a rybí kosti

provázky

pecky z ovoce

alobal

staré pečivo

sklo

čajové sáčky

plasty

použité ubrousky a párátka

kovy

cigaretové nedopalky a popel

porcelán

papírové kuchyňské utěrky

keramika

Drtič odpadu je vítaným pomocníkem. Při výběru však nezapomeňte sledovat nejen údaje o výkonu a objemu nádoby, ale také o hlučnosti. Investujete-li do dražšího, tedy výkonnějšího, přístroje, pak budou zbytky zpracovány rychleji. Nebude proto potřeba velkého množství vody ani elektrického proudu.

publikováno: 27. 4. 2012
přečteno: 953×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...