G+

 

 

Bydlení v centru města: Jaké má výhody?


Fotolia_23102250_XS

Bydlení v centru města je snem mnoha lidí. Kdo by nechtěl mít všechno po ruce a do práce docházet pěšky. Bydlení v centru znamená třeba také nepotřebovat noční spoje nebo taxíky při návratu z večírku. Tento typ bydlení má bezesporu řadu výhod, v jejichž výčtu budeme pokračovat dále v textu. To, jaké život v samém srdci města může na druhé straně znamenat komplikace, vám pak ukážeme v dalším dílu seriálu.

Lidé mají různý vkus a co člověk, to názor. Co se ale výběru místa bydlení týče, existují dvě velké skupiny názorů. Jedni by za bydlení v úplném centru města dali cokoli a druzí zase upřednostňují dojíždění do okrajových částí měst nebo život na vesnici. Dnes si ale představíme bydlení v centru města se všemi jeho výhodami, na které bychom při výběru toho pravého místa k bydlení neměli zapomínat a které nás, pokud se do centra přestěhujeme, asi nikdy neomrzí.

Bydlení v centru = zajímavé dispozice a prostor

Co se podoby nemovitostí v centrech měst týče, mají byty většinou velkou výhodu v tom, že jsou zajímavě dispozičně řešeny. Obvykle také v centrech najdeme prostorné byty. Je to tak většinou z toho důvodu, že v centrech najdeme často starší až historické budovy, které mají byty nejen s vysokými stropy, ale také o celkově velkých rozlohách.

Faktem také je, že co se týče dispozic jednotlivých místností, jsou byty většinou praktičtěji navrženy, než byty v současných novostavbách nebo panelových domech. A tak například v centru Brna rozloha bytu 2 + 1 o dvou stejně velkých neprůchozích pokojích znamená rozlohu 4 + 1 v panelovém domě.

Služby na dosah ruky

Mezi výhody spojené se samotným bydlením v centru, asi každého napadne hlavně blízkost a pestrost všemožných služeb. Ať se jedná o kulturní vyžití, historické památky, pestrou paletu obchodů i trhů, nebo třeba také nemocnice, lékaře, kadeřnictví nebo některá komerční sportoviště, vše je tak říkajíc na dosah ruky.

Fotolia_43909576_XS

Bydlení v centru města znamená luxus dojít si pro čerstvou zeleninu na trh, mít to kousek do kina a zejména ženy ocení možnost nemuset se potom bát po cestě domů, protože je to opravdu za rohem.

 

Výhody bydlení v centru

  • blízko za kulturou
  • blízkost historických památek
  • blízkost služeb
  • dostupnost MHD
  • zajímavě řešené dispozice
  • prostorné byty
  • návštěvy vás budou mít rády

 

Dostupnost hromadné dopravy ocení i automobiloví nadšenci

Další výhodou bydlení v centru je obvykle dobrá dostupnost městské hromadné dopravy. Tramvajové zastávky jsou v centrech velkých měst téměř na každém rohu, a proto obvykle odpadá zdlouhavé čekání na spoj a podobně. I pokud jezdíte autem nebo chodíte pěšky, čas od času prostě přítomnost zastávky MHD v blízkosti vašeho bytu oceníte.

A návštěvy k vám budou chodit rády!

Bydlení v centru funguje také jako určitá mucholapka na návštěvy. Díky dobré dopravní dostupnosti totiž odpadají výmluvy k odkládání setkání s přáteli. Každý se v blízkosti vašeho bydliště pohybuje běžně přes den, takže není zas tak časově náročné k vám občas zaskočit na kávu. Pokud tedy máte rádi společnost, jistě oceníte to, že k vám vaši blízcí budou chodit rádi a často.

Přidejte se k nám, sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 28. 2. 2013
přečteno: 913×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...