G+

 

 

Bílá kuchyně jako ze sna: elegantní i nepraktická


Bílá kuchyně. To není doslový opak kuchyně černé, kterou známe ze středověkých staveb, ale opravdu k

Bílá kuchyně je pro jedny strašák, pro jiné sen. Barva, která nezestárne a ani nevyjde z módy je v kuchyních dosti rozporuplnou otázkou. Na jednu stranu navozuje pocit čistoty a klidu, což je pro prostory, kde se vaří a často i jí, vítané. Na druhou stranu je tu však strach ze složité údržby a čištění. Se sněhobílou kuchyní si do domu přinesete nezaměnitelnou atmosféru, ale také neustálé obavy o její vzhled.
 

 

V bílé barvě lze pořídit vysoce módní a minimalistické kuchyně, ale také ty z masivu, jenž díky nezvyklé barvě působí ještě monumentálněji. Bílá kuchyňská linka může působit ale chladně, což je také častým argumentem proti pořízení. Jak na to, aby i s tak výraznou barvou byla kuchyně útulná a příjemná?

Pro a proti bílých kuchyní

Nadčasový vzhled lze najít jak u sériově vyráběných kuchyní, tak u těch na zakázku. Bude jen stěží přehlédnutelná, proto si dejte na výběru záležet. Proč bílou linku pořizovat či raději zvolit některou ze střídmějších barev?

Výhody bílé kuchyně

  • Linky jsou příliš drahé záležitosti na to, aby se měnily co pár let. Bílá je nadčasová a s pomocí jednoduchých triků se nikdy neomrzí.
  • Malé prostory optický zvětší, protože její ceněnou vlastností je právě schopnost rozšiřování díky dobrému odrážení světla. Ve velkých kuchyních pak díky tomu budu působit vznešeně a elegantně.
  • Skvěle se kombinuje s barevným vybavením a díky tomu jí snadno vtisknete svůj styl a vytoužený charakter. Nic nezkazíte plastem ani přírodními materiály.
  • Právě estetická hodnota se cení nejvíce: nejčastěji v kombinaci s bílými kuchyněmi najdete příslovce jako elegantní, čistá, působivá…

Nevýhody bílé kuchyně

  • Pravdou je, že nepraktičnost barvy často rozhoduje. Podvědomě vás nutí udržovat čistotu, a pokud vaříte často, případně každou chvíli chystáte svačiny dětem, pak toto nutkání příliš neoceníte.
  • Nevyvolává chuť k jídlu a pro svou strohost často působí chladně a nepohostinně. I když se to dá změnit, rozhodně se takové vlastnosti moc nevyhledávají.
  • Hlubší škrábance jsou výrazné, protože pod bílou vrstvou se zpravidla nachází tmavý podklad. A to už estetický dojem docela naruší.

Fotolia_50106808_XS 

Jak oživit bílou kuchyň

Pokud ale přeci jen stále toužíte po bílé kuchyňské lince, jídelním stolu i židlích, pak je tu několik tipů, jak celou místnost oživit a vytvořit tak maximálně příjemné a pohodové místo.
K bílé lince pořiďte barevnou pracovní desku. Hnědá, černá nebo s mramorovým dekorem zaručeně upoutá pozornost.
S deskou potom slaďte úchytky – ideálně robustní a zajímavé.
Chlad naruší spotřebiče jiné, než bílé barvy.
Nezapomeňte na barevné nádobí i doplňky. Textilní sedáky na židlích jsou ideální, stejně jako výrazné hodiny a kvetoucí rostliny.

Pokud u vás stále panují jisté obavy z bílé, pak existuje skvělý kompromis. Zvolte tu nejsvětlejší barvu dřeva, která taktéž působí elegantně a prosvětlí i ty nejtemnější místnosti.

publikováno: 28. 3. 2013
přečteno: 1486×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...