G+

 

 

Bezdotykový odpadkový koš dokáže omezit výskyt bakterií v domácnosti


Bezdotykový odpadkový koš dokáže omezit výskyt bakterií v domácnosti

S bezproblémovým chodem domácnosti úzce souvisí i nutnost udržovat v obydlí pořádek. Odpadkový koš je tak nezbytným vybavením, bez něhož si snad ani nelze představit bydlení. V poslední době stoupá zájem o bezdotykové typy, které jsou vysoce praktické, ale také designově povedené. Jak bezdotykový odpadkový koš funguje?

Bezdotykový odpadkový koš v sobě kombinuje užitkové hodnoty s moderními technologiemi, které k představám o moderním bydlení neodmyslitelně patří. Zvyšuje se tak nejen komfort a pohodlí při používání, ale také čistota prostředí, která je neméně důležitá. Zejména v domácnostech s dětmi tak bezdotykový odpadkový koš nachází své opodstatnění.

Bezdotykový odpadkový koš funguje díky senzorům

Provoz moderního odpadkového koše zajišťují speciální infračervené senzory, které rozpoznají pohyb ruky nad víkem v určité vzdálenosti - ta se u jednotlivých modelů liší, obecně je však v rozmezí přibližně 15 až 20 cm. Přiblížením ruky se tak víko otevře, aby bylo možné vhodit do koše, co je potřeba, aniž by bylo nutné se nádoby dotýkat. Bezdotykový odpadkový koš tak snižuje riziko šíření bakterií, které se v okolí odpadků na celé nádobě obvykle vyskytují. O chod jako takový se starají baterie, lze však narazit i na typy, které se dají klasicky napojit do zásuvky přívodním kabelem.

Atraktivní vzhled dělá z koše stylový doplněk

Nejen vysoká funkčnost je těmto moderním košům přičítána k pozitivním vlastnostem. K těm se řadí i důmyslný design, díky kterému již není nutné hledat koši místo za rohem, aby ho nebylo vidět. Bezdotykový odpadkový koš se tak často považuje za stylový doplněk (díky povětšinou chromovanému nebo nerezovému povrchu), kterým lze dokreslit celkový moderní vzhled kuchyně či jakýchkoliv jiných prostor, kde je umístěn. Nabízejí se povětšinou koše čtvercových, obdélníkových, oválných a kulatých tvarů.

Podle čeho bezdotykový odpadkový koš vybírat?

Pokud byste se pro bezdotykový odpadkový koš rozhodli i vy, pak je hlavním parametrem především objem. Na trhu jsou v tomto ohledu k dostání zhruba 5litrové typy až k velkým košům, které pojmou i 85 l odpadků. Podle potřeb vaší domácnosti tak vyberete odpovídající rozměr. Mimo to se soustřeďte na vzpomínaný způsob napájení a také materiál, z něhož je koš vyroben, který následně ovlivní způsob údržby.

Bezdotykový odpadkový koš je tipem na moderní vybavení domácnosti, které její chod zjednoduší a usnadní. Cena se odvíjí především od objemu, kdy základní malé bezdotykové koše (okolo 10 litrů) začínají s cenou na přibližně 1500 Kč.

 

publikováno: 1. 2. 2012
přečteno: 1564×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...